Wyższe limity dopłat na Mieszkanie dla Młodych w Toruniu i Bydgoszczy (2015)

O 2,9 proc. rośnie w II kwartale 2015 roku limit dopłat w programie Mieszkanie dla Młodych w Bydgoszczy i Toruniu. Łatwiej będzie także kupić mieszkanie z dopłatą w pozostałych gminach województwa kujawsko-pomorskiego.

Urząd Wojewódzki w Toruniu 1 kwietnia 2015 roku ogłosił limity dopłat w programie Mieszkanie dla młodych dla Torunia, Bydgoszczy oraz wszystkich innych gmin województwa kujawsko-pomorskiego. Limity cenowe MdM będą obowiązywać przez dwa najbliższe kwartały.

Aktualny limit cenowy programu Mieszkanie dla Młodych w Toruniu i Bydgoszczy wynosi 4546,85 zł za m kw. dla obu tych miast. W gminach sąsiadujących z Bydgoszczą (Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Koronowo, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Sicienko, Solec Kujawski, Zławieś Wielka) należy szukać mieszkań, w których m kw. kosztuje maksymalnie 4137,65 zł. Identyczny limit obowiązuje w gminach sąsiadujących z Toruniem (Lubicz, Łysomice, Wielka Nieszawka, Zławieś Wielka). Jeśli znajdziemy atrakcyjne inwestycje deweloperskie na pozostałym terenie województwa kujawsko-pomorskiego, musimy natomiast szukać mieszkań tańszych niż 3728,45 zł za m kw. jeśli chcemy liczyć na dopłatę w ramach programu MdM.

Z opublikowanych niedawno przez Bank Gospodarstwa Krajowego statystyk wynika, że zdecydowaną większość beneficjentów programu Mieszkanie dla młodych stanowią osoby bezdzietne. Single i rodziny bez potomków mogą liczyć na 10 proc. dopłaty. Oznacza to, że w Bydgoszczy i Toruniu dostaną oni maksymalnie 20.665 zł dopłaty, w gminach sąsiadujących z największymi miastami regionu 18.807,50 zł, a w pozostałej części województwa kujawsko-pomorskiego najwyżej 16.947,50 zł dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *