Co się buduje w Bydgoszczy

Rynek nieruchomości w Bydgoszczy jest ostatnio bardzo szeroki. Nie brakuje mieszkań i domów na rynku wtórnym, ale powstaje też sporo nowych inwestycji, którymi najbardziej zainteresowanie są chcący skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych.

Nasz przegląd inwestycji nie ogranicza się tylko do tanich mieszkań, sprzedawanych w peryferyjnych dzielnicach. Prezentujemy wszystkie inwestycje deweloperskie, które dostępne będą w ciągu najbliższych lat. Sami zdecydujcie, które są najbardziej odpowiednie, bo nie wszystkie mieszczą się w limitach cenowych programu Mieszkanie dla Młodych.

Nordic Haven

To 18-kondygnacyjny wieżowiec, budowany przy ul. Grottgera. Gotowy będzie pod koniec 2015 roku, ale już teraz sprzedane są praktycznie wszystkie największe i najdroższe mieszkania. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się przede wszystkim lokale wyposażone w przestronne tarasy. W sumie w wysokościowcu będzie 129 lokali. Od niewielkich 32-metrowych mieszkań, po apartamenty o powierzchni nawet 282 m kw. Obecnie największe mieszkanie w ofercie ma 150 m kw. Każde ma zielony taras oraz miejsce garażowe w dwupoziomowej, podziemnej hali. Na parterze zlokalizowano centrum usług oraz biznesu. Ceny są jednak stosunkowo wysokie, sięgają 6-7,9 tys zł za m kw. Samo miejsce postojowe to koszt rzędu 60 tys zł.

Osiedle Paryskie

Architektura budynków nawiązuje do nieruchomości, które powstawały w Paryżu w połowie XIX wieku. Przy ul. Pestalozziego na Skrzetusku znajdziemy więc domy w stylu haussmannowskim. Będzie tam niemal 500 mieszkań w sześciu budynkach, które kupić można już od 4800 zł za ma kw. Budynki budowane są etapami, a koniec inwestycji planowany jest na rok 2016.

Osiedle Mozaika

Przy rondzie Kujawskim powstanie 114 mieszkań w sześciokondygnacyjnym budynku. Mają one powierzchnie od 35 do 67 m kw. Sprzedawane są od 17 lutego, ale pierwsze mieszkania mają być gotowe dopiero w czwartym kwartale 2015 roku. Wtedy do nabywców trafić ma 60 mieszkań, za które zapłacić trzeba obecnie od 4,44 tys. zł do 4,8 tys. zł. Drugi etap budowy zakończyć się ma niedługo później.

Osiedle Wyzwolenia

To inwestycje Apro Investment. Znajdziemy w nich 67 mieszkań o wielkości 38-74 m kw. w dwóch czteropiętrowych budynkach zlokalizowanych nieopodal ul. Samotnej oraz ul. Wyzwolenia. Gotowe mają być późną jesienią tego roku. Większość lokali wciąż można kupić, razem z miejscem garażowym. Ceny nie są wygórowane. Zaczynają się od 3590 zł za ma kw., a sięgają 3790 zł za ka m kw.

Atrium Park

Na osiedlu przy ul. Gajowej będą w sumie cztery budynki. Obecnie zamieszkany jest pierwszy, powstaje natomiast kolejny – tym razem 9-cio piętrowy. Budowa zakończy się pod koniec 2014 roku. Bloki będą miały od 5 do 11 kondygnacji. Można już także kupować mieszkania w 11-piętrowej, najwyższej spośród budowanych na osiedlu nieruchomości. On gotowy będzie za około półtora roku. Tam koszt metra kwadratowego to co najmniej 4790 zł. Najdroższe są oczywiście mieszkania na najwyższych piętrach.

Osiedle Pod Skarpą

Osiedle jest kameralne, bo w jego ramach powstają zaledwie trzy niewielkie budynki, w których będzie 66 niedużych mieszkań. Najmniejsze kawalerki zajmują 30 m kw., a największe lokale trzypokojowe mają 58 m kw. powierzchni. Osiedle powstaje przy ul. Pod Skarpą, na wysokości ul. Korfantego na Fordonie. Harmonogram prac przewiduje, że w II kwartale 2015 roku będą gotowe dwa budynki, w których są w sumie 42 mieszkania. Trzeci budynek z 24 mieszkaniami gotowy będzie w III kwartale 2015 roku. Ceny także są niewielkie – zawierają się w granicach 4,2-4,4 tys. zł.

Nordic Residence

To zdecydowanie największa inwestycja mieszkaniowa w Bydgoszczy w ostatnich trzech latach. Sprzedaż trwa jeszcze w szóstym – ostatnim z zespołów mieszkalnych, zbudowanych na osiedlu Eskulapa. Mieszkania przy ul. Sybiraków to zarówno kawalerki, jak i 3-4 pokojowe mieszkania o powierzchni ponad 80 m kw. W zależności od wielkości i położenia lokalu, cena waha się w granicach 4250-4660 zł za m kw. Miejsce parkingowe w podziemnym garażu to koszt 7 tys. zł.

Willa Tęczowa

Inwestycja powstaje na Szwederowie, przy ul. Rogali 12. To spokojna okolica, niezbyt oddalona od centrum miasta, a jednocześnie blisko parku Henryka Dąbrowskiego. Rozpościera się stąd widok na odrestaurowaną wieżę ciśnień na Szwederowie. W budynku będzie można korzystać m.in. z cichobieżnej windy oraz podziemnej hali garażowej. Same mieszkania zajmują natomiast powierzchnię od 41 do ponad 82 m kw.

Miejska Przystań

Obecnie realizowany jest drugi etap budowy budynków wielorodzinnych przy ul. Dąbrowa 17A/17B/17C. Wszystkie mieszkania na parterze, wyposażone są w tzw. mieszkania zielone, a ceny nie są zbyt wygórowane, rozpoczynając się od 4,4 tys. zł za m kw., co pozwala na uzyskanie dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Całe osiedle gotowe ma być w ostatnim kwartale 2014 roku.

Wzgórze Wolności

Na koniec 2014 roku oddany do użytku zostanie trzeci i ostatni budynek, powstającego przy ul. Kornela Ujejskiego osiedla. W sumie będą tu więc 144 mieszkania o przeróżnym metrażu – od 32-metrowych kawalerek, po 88-metrowe mieszkania czteropokojowe. Osiedle to nie tylko zabudowa mieszkaniowa, deweloper zadbał też o adaptację terenów wspólnych, których większą część stanowić będą zieleńce, trawniki i park.

Osiedle Tęczowe

Budowany na Czyżkówku kompleks nawiązuje kolorystyką elewacji do kolorów tęczy. Pierwszy etap budowy rozpoczął się w drugiej połowie 2014 roku. Na zakończenie do sprzedaży trafi 40 mieszkań. Rok później realizowany ma być drugi, kiedy powstanie 20 kolejnych mieszkań o powierzchni od 31 m kw. do 66 m kw. Ceny mają oscylować wokół 4,4 tys. zł. za m kw.

3 przemyślenia nt. „Co się buduje w Bydgoszczy”

  1. I fajno! Jeszcze pare lat temu wszyscy wieszczyli upadek Bydgoszczy, a nasze miasto pięknie się rozwija. I nie chodzi tylko o deweloperkę i mieszkania dla młodych. Powstaje sporo drogich inwestycji, miasto pięknieje. No gdyby jeszcze Zawisza porządnie grał, to mielibyśmy już wszystko!

  2. Osiedle pod Skarpą w Bydgoszczy całkiem spoko, nawet cenowo całkiem przystępne. I wcale szybko nie sprzedali mieszkań co mnie dziwi. Wprawdzie nie wszystkie mieściły się w limitach programu mieszkanie dla młodych dla Bydgoszczy, ale większość była po prostu dość tania jak za tą jakość i lokalizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *